Jak już może zauważyłeś tematyka szkolenia nie jest przypadkowa. Zagadnienia te na pewno nie są obce. Jestem przekonany że bez znajomości tych tematów nie powstała by twoja sieć, ale z drugiej strony wiem także że nie miałeś czasu na szersze i bardziej szczegółowe zagłębienie się w wiele tematów.
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom, oddajemy w Twoje ręce szkolenie tematyczne - MTCRE - From Bridge to Routing OSPF, (od brydża do routingu OSPF) - które w pełni i do końca pomoże Tobie zrozumieć oraz wykorzystać zaawansowane mechanizmy przełączania i routingu sieciowego. U nas dostaniesz także dużo praktycznej wiedzy na temat migracji z sieci o modelu "Brydż" do sieci opartej na routingu OSPF
Czytaj więcej: MTCRE Mikrotik Routing Engineer - od brydża do routingu OSPF
Głównym założeniem MTCNA jest aktualizacja i weryfikacja wiedzy z zakresu administracji oraz obsługi systemu Mikrotik RouterOS. Jeśli już zacząłeś swoją przygodę z sieciami WLAN i systemem RouterOS, dostaniesz u nas rzetelną wiedzę i umiejętności do zastosowania w praktyce i na zaawansowanych szkoleniach tematycznych MTCRE, MTCWE, MTCUME i MTCTCE.
Chcesz mieć dostęp do swojego routera w taki sposób aby potencjalny intruz myślał że ten router ma zablokowane wszystkie porty?? System Mikrotik RouterOS posiada taką funkcjonalność, a dla potencjalnego intruza wygląda to tak, jakby Twój router nie istniał w sieci!
Możemy sobie zadać pytanie, jeśli wszystkie porty są zablokowane? to jak dostaniemy się do tak zabezpieczonego routera?? Odpowiedź jest bardzo prosta, musisz wysłać do takiej maszyny sekwencję pakietów tzn. zapukać do niej według wcześniej określonego klucza. Jeśli sekwencja puknięć okaże się poprawna to otrzymasz dostęp do portów lub usług które wcześniej były celowo blokowane.
Czytaj więcej: Technika Port-knocking w systemie Mikrotik RouterOS